Вітамін С - один з найпопулярніших і дієвих активних компонентів в косметиці нарівні з ретинолом (вітаміном А). Цей вітамін не синтезується в людському організмі, на відміну, наприклад, від організмів щурів чи мишей. Людина отримує вітамін С з їжею, і в першу чергу речовина надходить у внутрішні органи, а до шкіри доходить лише за залишковим принципом. До того ж вітамін С не накопичується, а це означає, що вітамін повинен надходити в організм регулярно. Саме тому одним тільки прийомом вітаміну С всередину потреби шкіри задовольнити дуже складно, а ось, якщо додати вітамін С в крем або сироватку - він якраз потрапить точно за призначенням.

ФУНКЦІЇ ВІТАМІНУ С В КОСМЕТИЦІ
Вітамін С бере участь в синтезі колагену. Ця речовина сприяє трансформації лізину в оксілізін, який в свою чергу формує поперечні зшивання еластину і колагену. Якщо в організм надходить недостатньо вітаміну С, то є ймовірність формування атипового колагену. Саме завдяки суттєвій ролі в синтезі колагену вітамін С можна віднести до найпотужніших антивікових активів. Але цим його корисні властивості не вичерпуються. він:

Сильний антиоксидант.
Здатний вирівнювати тон шкіри, надавати їй сяйво.
Освітлює пігментні плями, сліди від постакне, так як може пригнічувати фермент тирозинази, а він бере участь в утворенні меланіну.
Перешкоджає фотостарінню шкіри, захищає від сонячної активності і зменшує її наслідки.
Зміцнює капіляри, так як впливає на синтез колагену I і III типів, саме вони ущільнюють судини.
У деяких формах володіє антибактеріальними властивостями.
Має протизапальну дію.
Покращує засвоєння деяких інших активів, наприклад вітамінів групи В, вітаміну Е.
Володітє зволожуючими властивостями.